جمعه, ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
شنبه, 15 اسفند 1394 ساعت 08:04

زمان حذف کارت سوخت بنزین تعیین نشده

خبرگزاری میزان- معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: هنوز زمان مشخصی برای کنار گذاشتن کارت سوخت که تعیین نشده است.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، عباس کاظمی درباره سرنوشت کارت سوخت بنزین، گفت: استفاده از کارت سوخت بنزین همچنان ادامه دارد و تا زمانی که دولت مصوبه ای برای کنار گذاشتن این کارت ابلاغ نکند، کاربرد آن ادامه می یابد.

معاون وزیر نفت افزود: استفاده از کارت سوخت در زمانی آغاز شد که مصرف بنزین در کشور بسیار بالا و میزان تولید پایین بود، بنابراین نیاز بود که وضعیت مصرف از طریق کارت سوخت کنترل شود.

وی ادامه داد: اما امروز میزان تولید بسیار افزایش یافته و مشکلی در تامین بنزین نداریم و می توانیم آن را کنار بگذاریم.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: زمانی که بنزین به صورت دو نرخی (شامل بنزین یارانه ای و آزاد) بود، باید سامانه هوشمند و کارت سوخت اجرا می شد، اما اکنون با توجه به تک نرخی شدن بنزین، نیازی به کارت سوخت وجود ندارد.

کاظمی در گفتگو با ایرنا درباره ادعای نقش کارت سوخت در کاهش قاچاق بنزین گفت: بر اساس بررسی ها، پس از تک نرخی شدن بنزین در امسال، میزان مصرف بنزین در نواحی مرزی کشور سه تا چهار درصد پایین آمده که نشان می دهد جذابیت قاچاق بنزین کاهش یافته است.

معاون وزیر نفت ادامه داد: بر این اساس، ضرورتی برای تداوم استفاده از کارت سوخت برای مقابله با قاچاق وجود ندارد.