شنبه, ۲۷ آبان ۱۳۹۶
یکشنبه, 14 شهریور 1395 ساعت 05:07

ایرانول رکورد دار تولید و فروش شد

ایرانول رکورد دار تولید و فروش شد

مديرعامل شرکت نفت ايرانول از رکورد شکني ايرانول در توليد، فروش، صادرات و سوددهي طي سال‌هاي ۹۳ تا ۹۵ خبر داد.
به گزارش روابط عمومي هلدینگ انرژی، به نقل از روابط عمومي و تبليغات شرکت نفت ايرانول، مهندس عيسي اسحاقي با ارائه گزارشی گفت: از سال ۹۳ تاکنون رکورد توليد، فروش مبلغي و مقداري، صادرات و سوددهي شرکت نفت ايرانول از اول تاسيس تاکنون شکسته شده است.
وي اظهار داشت: مقدار فروش شرکت نفت ايرانول از ۵۱۸ هزار تن سال ۹۲ به ۶۱۳ هزار تن در سال ۹۴، مقدار فروش صادراتي از ۲۴۴ هزارتن سال ۹۲ به ۳۱۸ هزار تن در سال ۹۴، مقدار توليد از ۵۱۵ هزار تن سال ۹۲ به ۶۱۴ هزار تن در سال ۹۴ و مقدار سود از ۲۴۰ ميليارد تومان سال ۹۲ به ۲۷۰ ميليارد تومان افزايش يافته است.
وي تصريح کرد: در سال گذشته عليرغم کاهش شديد قيمت نفت به زير ۲۳ دلار شاهد موفقيت‌هاي ايرانول بوديم.
مهندس اسحاقي با اشاره به پروژه‌هاي در دست اجرا گفت: بيش از ۵۰ پروژه در شرکت نفت ايرانول طي سال گذشته و امسال به بهره برداري رسيده و يا مي‌رسد.
وي پايانه صادراتي ايرانول در بندر امام با ظرفيت مخازن ۲۵ هزار تني را يکي از مهمترين اين پروژه ها دانست و افزود: اين پروژه هم اکنون حدود ۵۰ درصد پيشرفت فيزيکي دارد و انشاءالله امسال به بهره برداري مي رسد و با بهره برداري از اين پروژه که بازگشت سرمايه آن حدود سه سال است ظرفيت نگهداري محصولات صادراتي به بيش از سه برابر افزايش مي يابد و در زمان هايي که قيمت محصولات با کاهش مواجه مي شود يا در حال افزايش تدريجي است مي توان نگهداري و با قيمت مناسبتر به بازارهاي جهاني عرضه کرد .
مديرعامل شرکت نفت ايرانول از ترخيص چهار فيلتر اين شرکت در سال گذشته پس از ماهها بلاتکليفي خبر داد و گفت: براي واحد موم زدائي اين چهار فيلتر نصب و فاز اول آن سال آينده و فاز بعد ۹۶ به بهره برداري مي رسد که با بهره برداري از اين پروژه روغن موجود در اسلک وکس توليدي به زير ۳ درصد کاهش وکيفيت اسلک وکس بهتر مي شود و سالانه حدود ۱۱ ميليون ليتر روغن پايه به روغن پايه ايرانول اضافه مي شود که سود مناسبي هم از ناحيه فروش اسلک وکس با کيفيت و هم از ناحيه ۱۱ ميليون ليتر روغن پايه نصيب ايرانول مي شود.
مديرعامل ايرانول استقلال يوتيليتي پالايشگاه‌هاي آبادان و تهران را از ديگر پروژه هاي اين شرکت ذکر کرد و گفت: با راه اندازي يوتيليتي اين دو پالايشگاه علاوه بر استقلال ، هزينه هاي سر بار شرکت کاهش چشمگيري خواهد داشت .
وي انجام سه اورهال (تعميرات اساسي) هايدروفينيشينگ و PDATAR پس از ۱۷ سال و واحد فورفورال پس از ۹ سال را از اقدامات مهم در سال ۹۴ و ۹۵ ذکر کرد و گفت: با اين تعميرات اساسي علاوه بر افزايش ظرفيت، افزايش کيفيت محصولات توليدي را نيز در پي داشت.
مهندس اسحاقي تعيين تکليف کارخانه حشره پر کني را پس از ۱۰ سال از ديگر اقدامات مهم در سال ۹۴ ذکر کرد و گفت: با اين کار علاوه بر حل و فصل يک پرونده حقوقي حدود ۱۸ هزار مترمربع انبار به فضاي انبار ايرانول افزوده و ظرفيت ذخيره محصولات فينيش پروداکت (محصول نهايي) با اتمام قفسه بندي در شهريورماه جاري و بهره برداري از سوله ساخته شده در خرداد ماه از ۱۵ روز به حدود سه ماه افزايش مي يابد و ديگر در زمان هاي پيک فروش با مشکل کمبود محصول مواجه نخواهيم شد .
وي به بازسازي پالايشگاه و بلندينگ آبادان اشاره و گفت: با بازسازي و بهره برداري از فاز يک بريم پي او دي پس از ۳۵ سال توليد روغن در آبادان در سوم خرداد (سالروز آزادسازي خرمشهر) آغاز و با بهره برداري از فاز دوم در ۵ مهر (سالروز شکست حصر آبادان) آماده توليد اکثر محصولات به خصوص محصولات صادراتي و روغن دريايي خواهد شد.
اسحاقي تصريح کرد: پروژه کولينگ تاور (برج خنک کننده) آبادان نيز طي ماه آينده پس از چهار سال بلاتکليفي به بهره برداري مي رسد.
وي راه اندازي رستوران و آزمايشگاه و بازسازي پالايشگاه آبادان در سال جاري را از ديگر طرح هاي سه ماهه اول دانست که به بهره برداري رسيده است.
وي به توليد روغن تترا در ارديبهشت (نخستين روغن موتور با پايه بيولوژيک) اشاره کرد و گفت: از تترا به دليل کاهش مصرف بنزين، کاهش آلودگي هوا، افزايش طول عمر موتور استقبال خوبي شد و در صدد توليد محصولات جديد در نيمه دوم سال جاري هستيم تا براساس درخواست مشتريان و بازار محصولات جديد توليد و عرضه کنيم .
مديرعامل ايرانول گفت: در سه سال گذشته ايرانول نه تنها پيشرفت بلکه جهش خوبي در توليد ، فروش ، صادرات و ... داشته و با توجه به توسعه نيروي انساني و توسعه همه جانبه و حل مشکلات گذشته درصدد هستيم تا ايرانول را به شرکتي پيشرو در صنعت روانکاران معرفي کنيم .