جمعه, ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
دوشنبه, 08 شهریور 1395 ساعت 05:44

به مناسبت هفته دولت 10 جایگاه CNG همزمان در سراسر کشور افتتاح شد

به مناسبت هفته دولت 10 جایگاه CNG همزمان در سراسر کشور افتتاح شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، 10 جایگاه عرضه سوخت CNG امروز بعدازظهر به مناسبت هفته دولت توسط مسئولان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در شهرهای تهران، تنکابن، کاشان، کرمانشاه، سبزه‌وار، زنجان، ایرانشهر، بندرعباس، ایلام و بابلسر مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
این گزارش اضافه می‌کند در مراسم افتتاح یکصد و هفتاد و هشتمین جایگاه عرضه CNG در منطقه غرب تهران مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان تهران با اشاره به اینکه این جایگاه با سرمایه‌گذاری وزارت نفت به میزان 4.5 میلیارد تومان و در زمینی که توسط شهرداری تهران واگذار شد، احداث شده است، گفت: در حال حاضر در استان تهران در هر ساعت 240 هزار مترمکعب CNG عرضه می‌شود که ظرفیت کل عرضه CNG در این جایگاه‌ها به میزان 2.5 میلیون مترمکعب در روز است،اما متأسفانه فقط 50 درصد از این میزان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
این مقام مسئول در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، تصریح کرد: در کل کشور 2350 جایگاه CNG احداث شده است که متأسفانه از تمام ظرفیت این جایگاه‌ها استفاده نمی‌شود.
ویس کریمی در ادامه با اشاره به اینکه احداث جایگاه‌ CNG یک موضوع مهم است، گفت: اما موضوع مهمتر بحث بازرسی فنی از جایگاه‌های CNG و خودروهای گازسوز است که به صورت مستمر و ویژه باید انجام شود.
وی خاطرنشان کرد: بهره‌برداری از جایگاه‌های CNG باید با رعایت استانداردهای دقیق و بر اساس اصول ایمنی صورت پذیرد تا خطراتی مصرف‌کنندگان این گاز را تهدید نکند.