یکشنبه, ۰۲ مهر ۱۳۹۶
شنبه, 06 شهریور 1395 ساعت 05:42

بازار آرام بورس درهفته اول شهریورماه

بازار آرام بورس درهفته اول شهریورماه

مهدی طحانی در گفتگو با خبرنگار بورس، بانک و بیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،در خصوص وضعیت بازار بورس، اظهار داشت:طی هفته گذشته، قیمت نفت افزایش داشته که همین امر سبب شد در ابتدای هفته، سهام صنعت پالایشگاهی صعود کند اما در انتهای هفته، قیمت نفت، مقداری آرام گرفت.
وی ادامه داد: درحال حاضر، آن چیزی که در بازار سرمایه شاهد هستیم این است که حجم معاملات پایین آمده که دلیل این امر را می توان قرار گرفتن در ماه شهریور دانست.
این کارشناس بازار سرمایه در ادامه تصریح کرد: پایان ماه شهریور، سال مالی شرکت های کارگزاری و سرمایه گذاری است و طبیعی است زمانی که به پایان سال، نزدیک می شویم کارگزارها مجبورند مقداری از اعتبارات بانکی را تسویه و به مشتریان فشار آورند که اگر اعتباراتی دارند بفروشند.
طحانی درادامه با بیان اینکه انتظار می رود دراین ماه ، بازار آرامی را شاهد باشیم، عنوان کرد: نرخ تورم، در مرداد ماه 8 درصد شد اما بازار آرام و رکودی نشان می دهد که نرخ تورم می تواند مجدد دو رقمی شود.
به گفته وی، صنعت ساختمان، خودرو و صنعت پالایشگاه درطی هفته گذشته نوساناتی را داشتند این درحالیست که در مابقی صنایع، اتفاق خاصی رخ نداده است.
این کارشناس بازار سرمایه در خصوص پیش بینی بازار بورس طی هفته آینده یادآورشد: انتظار می‌رود که در بعضی از صنایع همچون پالایشگاهی و خودرو نوساناتی را شاهد باشیم.