شنبه, ۰۱ مهر ۱۳۹۶
شنبه, 16 مرداد 1395 ساعت 06:11

مدل خدمت رسانی سازمان بازنشستگی، الگویی برای همه صندوق‌های بازنشستگی کشور است

معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران به همراه جمعی از مدیران ارشد این حوزه باحضور در سازمان بازنشستگی شهرداری تهران، ضمن دیدار با پرسنل، از بخش های مختلف این سازمان بازدید کرد.
به گزارش ایسنا، جعفر تشکر هاشمی به بررسی اقدامات و خدمات ارائه شده برای بازنشستگان شهرداری تهران پرداخت و پس از دیدار با پرسنل ،در جمع مدیران عامل شرکتهای تابعه و معاونان و مدیران ارشد سازمان بازنشستگی حاضر شد.
وی فعالیتهای این سازمان را پاسخگوی مناسب برای نیاز های بازنشستگان به عنوان مخاطبان اصلی این سازمان دانست و خواستار تداوم این فعالیت ها برای خدمت رسانی به بازنشستگان به عنوان گنجینه‌های گرانبهای شهرداری تهران شد.
هاشمی، انجام فعالیتهای موثر و گسترده در حوزه سرمایه گذاری به منظور ایجاد پشتوانه مالی را به عنوان یکی از چشم اندازهای مهم سازمان بازنشستگی دانست و گفت:اینکه شاهد فعالیت به عنوان سازمان بازنشستگی و نه یک اداره هستیم ،به دلیل این است که سازمان ، امکان انجام فعالیت های موثر اقتصادی را داشته باشد و بتواند به نحوی شایسته ،براساس منابع مالی که برای خود ایجاد می کند ،به خدمت رسانی مشغول شود.
معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران ،تامین معیشت و رفاه و البته حفظ کرامت بازنشستگان را به عنوان مهمترین وظیفه سازمان بازنشستگی یاد کرد و گفت:پرسنل شهرداری تهران، بهترین سالهای دوران خود را به خدمت به شهروندان تهران گذرانده‌اند و اکنون که به مرحله بازنشستگی رسیده‌اند، وظیفه ماست که به بهترین شکل ممکن از ایشان تجلیل و تکریم کنیم.
تشکری هاشمی با تقدیر از خدمات موثر سازمان بازنشستگی شهرداری تهران تاکید کرد: بنده در بخش‌های مختلف اجرایی و اداری کشور فعالیت کرده‌ام و اکنون ،به صراحت اعلام می کنم که بدون شک در هیچ فضا و اداره ای در کشور همچون سازمان بازنشستگی شهرداری تهران ،به تکریم و تعظیم بازنشستگان پرداخته نمی شود و براین اساس ، بسیار خوشحال هستم که این سازمان مدل اجرایی بر اساس متدهای علمی برای خدمت رسانی به بازنشستگان شهرداری تهران ارائه کرده است و جادارد که دیگر سازمان ها وصندوق ها بازنشستگی در کشور با الگو گیری از این مدل علمی و عملیاتی برای بازنشستگان خود خدمت رسانی کنند.
وی باتقدیر از خدمات مدیران عامل و پرسنل شرکت های تابعه سازمان بازنشستگی شهرداری تهران ،تولید ثروت و منابع مالی پایدار برای سازمان را مهم ترین مسئولیت و وظیفه ایشان عنوان کرد و افزود:بدون شک با وجود چنین خدمات گسترده ای از سوی سازمان بازنشستگی باید شاهد جهش جدی در فعالیت های این شرکت ها باشیم و امید است که با فعالیت های جدی شرکت های تابعه،زمینه برای خدمت رسانی هرچه بهتر به بازنشستگان فراهم شود.
به گزارش ایسنا، در این نشست همچنین مصطفی منتظرالمهدی ،مدیر عامل سازمان بازنشستگی شهرداری تهران ،با ارائه گزارشی از اقدامت صورت گرفته در این سازمان گفت: اگرچه یکی از مشکلات جدی بازنشستگان ،عدم تناسب حقوق ایشان با مخارج و مشکلات زندگی شان است اما سازمان تمام تلاش خود را متمرکز بر ارائه خدمات هرچه بهتر به ایشان در قالب کمک هزیه ها ،تور ها ،سبد های کالا و بسیاری از خدمات دیگر کرده است تا دوران فراغت از کار با مشکلات کمتری در حوزه معیشتی خود مواجه باشند.
وی از برگزاری برنامه های فرهنگی سازمان برای بازنشستگان به عنوان رویکردی نوین در خدمت رسانی به این عزیزان یاد کرد و گفت: برگزاری دهها برنامه فرهنگی،اجتماعی، ورزشی و تفریحی در طول این سال ها همچون المپیادهای ورزشی،مسابقات قرآن ،تجلیل از زندگی مشترک ایشان و خانوادهایشان، رالی خانوادگی،جشنواره های غذا،پیاده روی خانوادگی ،تجلیل از ایثارگران ،عیادت از بیماران و بسیار برنامه های دیگر باعث شده است تا علاوه بر ایجاد نشاط میان این عزیزان ،شاهد تکریم و ارتقای شان بازنشستگان میان خانواد های ایشان باشیم.
مدیر عامل سازمان بازنشستگی شهرداری تهران،ایجاد منابع مالی پایدار برای بازنشستگان را به نوان یکی از اولویت ای این سازمان یادکرد و گفت:تقریبا تمام بودجه شهرداری صرف حقوق بازنشستگان می شود و براین اساس ،سازمان با انجام اقدامات موثر در حوزه منابع مالی و سرمایه گذاری،زمینه را برای امکان خدمت رسانی هرچه بیشتر به این قشر عزیز و فرهیخته فراهم کرده است.
وی بااشاره به فعالیت های مرکز خدمات رفاهی بازنشستگان، از این مرکز به عنوان یکی از شیک ترین،مجهز ترین و به روز ترین مراکز تکریم ارباب رجوع در کشور یاد کرد و گفت:خوشبختانه مرکز خدمات رفاهی که در سال گذشته توسط شهردار محترم تهران اتتاح شد ،به خوبی توانسته است تا رضایت بازنشستگان شهرداری تهران را فراهم کند و تمام خدمات مورد نیاز ایشان ،ظرف مدت کوتاهی و در چند دقیقه ،با بهترین کیفیت ارائه شود.
بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان بازنشستگی شهرداری تهران، منتظرالمهدی با تجلیل از حضور مهندس تشکری هاشمی در سازمان بازنشستگی ،حضور ایشان را به فال نیک گرفت و ضمن بیان برخی از مشکلات و کمبودهای سازمان برای خدمت رسانی به بازنشستگان خواستار حمایت های هرچه بیشتر معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران به سازمان بازنشستگی شهرداری تهران شد.