شنبه, ۰۱ مهر ۱۳۹۶
یکشنبه, 03 مرداد 1395 ساعت 10:01

هلدینگ انرژی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی مصمم است

هلدینگ انرژی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی مصمم است

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد : هلدینگ انرژی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی مصمم است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ علیرضا برادران گفت : عزم جدی این صندوق و هلدینگ تخصصی انرژی (نفت ،گاز ،پتروشیمی و نیروگاهی) در تحقق اهداف اقتصادمقاومتی،توسعه صادرات،رشد اشتغال و تولید، رشد بازدهی و بهره­ وری و ایفای مسئولیت­ها و مأموریت های سازمانی و اجتماعی ، جدی است.
رئیس هیأت مدیره شرکت پتروشیمی جم همچنین پیشرفت پروژه ها و طرح های توسعه ای تعریف شده فعلی و آتی را مطابق با زمان بندی تعریف شده از مهمترین برنامه های پتروشیمی جم ذکر کرد و افزود: شرکت باید با استفاده از ابزارهای نوین مالی داخلی و بین المللی ، منابع ریالی و ارزی و همچنین جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی به نحوی تأمین مالی پروژه ها را انجام دهد که حداکثر آورده سهامداران 15 درصد باشد.
برادران با اشاره به توسعه و فروش محصولات به مشتریان نهایی و گسترش بازارهای منطقه ای و جهانی بر حرکت شرکت به سمت بانکداری بین المللی و مبادلات جهانی تأکید کرد.
وی همچنین با تأکید بر حفظ رشد پایدار و کیفیت سود گفت: سهام پروژه ها و واحدهای پتروشیمی همانند پلی­پروپیلن جم باید در فرابورس و بورس عرضه شود.
رئیس هیأت مدیره شرکت پتروشیمی جم، همچنین پیگیری حقوقی و وصول مطالبات معوق ،تقویت سطح ایمنی ،بهداشت و حفظ محیط زیست (H.S.E ) و کنترل و صرفه جویی در هزینه­ ها را از دیگر وظایف مجمع پتروشیمی جم برای سال 1395 دانست.
مجمع عمومی عادی سالانه شرکت پتروشیمی جم با حضور بیش از 92 درصد از سهامداران تشکیل شد و تقسیم 1500 ریال سود به ازای هر سهم برای سال مالی 1394 را تصویب کرد.
در این جلسه که به ریاست دکتر علیرضا برادران، رییس هیأت مدیره جم و نظارت دکتر محمد مهدی انتشاری و علی کریمی برگزار شد، صورتهای مالی شرکت جم به تصویب رسید.
برادران رییس هیأت مدیره جم در حاشیه این جلسه ضمن اشاره به فعالیتهای این شرکت و تکالیف مجمع برای سال 1395 گفت : افزایش تولید و فروش، جلوگیری از خام­ فروشی ، حفظ سود پایدار برای بازنشستگان کشوری،پایداری خوراک،صادرات ارزی قابل توجه و اجرای طرح­های توسعه­ ای از مهمترین اهداف شرکت پتروشیمی جم بوده و هست.
آقای برادران همچنین خرید سهام رشدی و ارزشی در حوزه پتروشیمی،توجه به ایمنی و پشت سرگذاشتن یکسال بدون حادثه،مبارزه با فساد اقتصادی و کاهش 75 درصدی هزینه های نقل و انتقال منابع ارزی و تحکیم امنیت مسیرهای موجود را از دیگر فعالیت های مثبت پتروشیمی جم در سال 1394 ذکر کرد.

خبرگزاری صدا و سیما به تاريخ 3 مرداد 1395-صفحه اقتصادی (انرژی)