شنبه, ۰۱ مهر ۱۳۹۶
شنبه, 12 تیر 1395 ساعت 06:04

ارائه ۴ خدمت صندوق بازنشستگی کشوری در دفاتر پیشخوان دولت

از امروز، چهار خدمت صندوق بازنشستگي کشوري شامل چاپ حکم بازنشستگي و فيش حقوقي بازنشستگان و موظفين، صدور کارت منزلت بازنشستگان و پاسخ به استعلامات، در دفاتر پيشخوان دولت سراسر کشور ارائه خواهد شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، بهروز انتظاري، مديرکل دفتر برنامه ريزي و توسعه سيستم هاي صندوق، اظهار داشت: برون سپاري خدمات غيرحاکميتي صندوق بازنشستگي کشوري در راستاي مصوبات ابلاغي و با توجه به تاکيد دولت مبني بر واگذاري خدمات مورد نياز مردم به دفاتر پيشخوان دولت، صورت مي گيرد که در فاز نخست، چهار خدمت غيرحاکميتي صندوق بازنشستگي کشور در قالب برون سپاري به دفاتر پيشخوان واگذار شده است.
انتظاري همچنين گفت: اين خدمات شامل چاپ حکم بازنشستگي، چاپ فيش حقوقي بازنشستگان و موظفين براي استان هايي که طرح پرداخت مستقيم حقوق در آن ها اجرايي شده، صدور کارت منزلت بازنشستگان و پاسخ به استعلامات، از امروز (شنبه) در دفاتر پيشخوان دولت سراسر کشور ارائه خواهد شد.
وي تصريح کرد: صندوق بازنشستگي در راستاي برون سپاري برخي فعاليت هاي خود و کاهش سفرهاي درون شهري، در گام نخست، خدمات قابل ارائه خود به بازنشستگان عزيز کشوري را شناسايي و در کميته اي که به همين منظور سال گذشته تشکيل شده بود مطرح کرد و اين کميته نيز پس بررسي هاي خود، با برون سپاري خدماتي که جزء خطوط قرمز صندوق نبوده و حاکميتي نيستند، موافقت کرد.
انتظاري يادآور شد: پس از طي اين مراحل، با همکاري دفاتر پيشخوان دولت که حدود ۱۶ هزار دفتر در سراسر کشور شامل ۱۰ هزار دفتر در روستاها و شش هزار دفتر در شهرها وجود دارد، مقرر شد تا با فراهم شدن بسترها و تجهيزات لازم، نسبت به ارائه خدمات چهار گانه صندوق بازنشستگي کشوري در فاز نخست اقدام شود. البته تمامي اين دفاتر به دليل شرايطي که گذاشته ايم، خدمات مورد نظر را ارائه نخواهند داد.
دسترسي آسان تر به مراکز ارائه خدمات براي بازنشستگان کشوري در سراسر کشور به ويژه در نقاطي که به مراکز استان و ادارات بازنشستگي کشوري دور هستند، کاهش رفت و آمد بازنشستگان، در دسترس بودن دفاتر پيشخوان دولت در شهرستان ها، ارائه خدمات اصلي به بازنشستگان در اين دفاتر و صرفه جويي در وقت و انرژي اين عزيزان از جمله اهداف و دستاوردهاي اين طرح است.
وي با بيان اينکه در مرحله دوم، خدمات ديگري براي ارائه در دفاتر پيشخوان در نظر گرفته شده است، گفت: حداقل ۱۴ خدمت براي برون سپاري خدمات صندوق نظير ثبت نام تورهاي مسافرتي، تاييد هزينه هاي عصا و عينک و همچنين ثبت نام دريافت وام بازنشستگان کشوري يا خدمات ديگري که بتواند به کاهش اتلاف وقت و هزينه بازنشستگان کمک کند، مورد توجه صندوق قرار دارد که در آينده نزديک از طريق دفاتر پيشخوان ارائه مي شود.
مديرکل دفتر برنامه ريزي و توسعه سيستم هاي صندوق بازنشستگي کشوري در ادامه، با بيان اينکه هم اکنون برخي خدمات از جمله مشاهده و چاپ فيش حقوقي و احکام بازنشستگان و ثبت نام وام هاي ضروري و تورهاي مسافرتي در وب سايت صندوق نيز ارائه مي شود، گفت: تمامي تلاش ما دسترسي آسان و همه جانبه بازنشستگان به خدمات صندوق بازنشستگي است تا اين عزيزان برخلاف گذشته مراجعه کمتري به ادارات بازنشستگي استان ها و صندوق داشته باشند و بتوانند در کمترين زمان ممکن نيازهاي خود را برطرف کنند. ضمن اينکه صندوق چگونگي ارائه خدمات به بازنشستگان را به صورت مستمر و دقيق پيگيري و نظارت خواهد کرد.
انتظاري با اشاره به اينکه پيش از اين خدماتِ ارائه شده به بازنشستگان به دليل پروسه و فرآيندهايي که داشت، زمان بر بود، گفت: براي صدور کارت منزلت حداقل دو ماه و نيم زمان نياز بود که اکنون در دفاتر پيشخوان اين زمان به۱۰ تا ۱۵ دقيقه کاهش يافته است. يا براي چاپ حکم يا فيش حقوقي براي بازنشستگاني که دسترسي به سايت و اينترنت نداشتند و بايد به مراکز استان مراجعه مي کردند، اين پروسه نيازمند زمان زيادي بود که اکنون به دو دقيقه کاهش يافته است.
وي با بيان اينکه سالانه حداقل ۱۰ هزار استعلام صورت مي گيرد، گفت: استعلام از مراکز و نهادها نيز براي بازنشستگان يا افراد ذيربط نيازمند رفت و آمد و صرف وقت زيادي بود که با ارائه اين خدمت در دفاتر پيشخوان، ضمن حذف اين رفت و آمدها، خدمت مورد نظر در کمتر از چند دقيقه ارائه مي شود.
وي با اعلام هزينه هاي خدمات چهارگانه صندوق بازنشستگي کشور در دفاتر پيشخوان دولت گفت: براي چاپ فيش حقوقي و حکم ۱۰ هزار ريال، استعلام ۳۰ هزار ريال و صدور کارت منزلت ۴۵ هزار ريال پيش بيني شده است که دفاتر پيشخوان موظف به ارائه رسيد در ازاي دريافت هزينه از بازنشستگان عزيز هستند.
انتظاري تصريح کرد: همچنين اخيراً، سامانه ارتباطات مردمي صندوق بازنشستگي کشوري با شماره ۸۵۲۳ نيز راه اندازي شده تا به پرسش ها و مسائل مالي و حقوقي بازنشستگان ارجمند کشوري توسط کارشناسان مجرب و متخصص پاسخ داده شود. اين مرکز با ۳۰ خط فعال که تا ۶۴ خط نيز قابل افزايش است، امکان ضبط صدا و پيام، دريافت پيشنهادات و انتقادات، ارجاع سريع تماس به کارشناس مربوطه، سيستم پيگيري مکاتبات و غيره را براي بازنشستگان کشوري فراهم کرده است.