جمعه, ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
سه شنبه, 25 خرداد 1395 ساعت 05:38

آغاز صادرات پروپیلن جم به قاره سبز

مدیر بازرگانی شرکت پتروشیمی جم با اشاره به تنوع مشتریان در دوره پسابرجام از صادرات محموله های محصولات این شرکت به اروپا از اواخر پارسال خبر داد.
به گزارش خبر انرژی،کامبیز میرکریمی با بیان این مطلب اظهار کرد: با لغو تحریم ها مشتریان اروپایی زیادی خواستار خرید محصولات پتروشیمی جم شدند و در این دوره صادرات محصولات این مجتمع به آلمان، پرتغال، ایتالیا، اسلوونی، یونان، پرتغال و بلغارستان آغاز شده است.
وی افزود: بازارهای ترکیه و آسیا به دلیل هزینه حمل پایین تر و مسائل بانکی همچنان در مقایسه با اروپا برای ما جذابیت بیشتری دارد.
میرکریمی با اشاره به بازگشت باسف به صنعت پتروشیمی ایران که فعالیت این شرکت آلمانی با گشایش دفتری در ایران همراه شده است، گفت: مذاکرات با شرکت‌های اروپایی و ژاپنی به منظور تامین مواد شیمیایی و قطعات و تجهیزات در حال انجام است که همکاری با تعداد قابل توجهی از آنها از سر گرفته شده است و مذاکرات با دیگر شرکت‌های خارجی در حال انجام است.
او گفت: این شرکت‌ها در دوران تحریم، صنعت پتروشیمی ایران را ترک کردند و ما نیز در آن مقطع شرکت‌های خارجی و در مواردی سازندگان داخلی دیگری را جایگزین کردیم، اما در شرایط کنونی آنچه مبنای همکاری‌ها، قیمت و کیفیت است.
به گفته میرکریمی، برای همکاری با تعدادی از تامین کنندگان اروپایی به دلیل این که در دوره تحریم سهامشان از سوی آمریکایی‌ها خریداری شده است، همچنان با مشکل روبه‌رو هستیم.
پتروشیمی جم، بزرگترین تولیدکننده پلی پروپیلن در ایران به شمار می‌آید.