جمعه, ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
شنبه, 22 خرداد 1395 ساعت 06:35

رایزنیهای دکتر ربیعی با وزیرکار هند؛دکتر ربیعی : مایل به استفاده از تجربیات هند در زمینه آی تی هستیم/ شانکر آگاروال: همکاریها در زمینه کار ، تعاون و تامین اجتماعی باید گسترش یابد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه یکصد و پنجمین نشست سازمان بین المللی کار با وزیر کار هندوستان دیدار و گفت و گو کرد.
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با آقای شانکر آگاروال وزیر کار هندوستان در حاشیه اجلاس 105 بین المللی کار گفت : از سخنرانی ارزشمند جناب عالی در نشست وزرای جنبش عدم تعهد و نقش موثر و تلاشهای سازنده هندوستان در گروه آسیا و اقیانوسیه قدرانی می کنم .
دکتر ربیعی با اشاره به منافع مشتر ک دو کشور در زمینه های مختلف گفت : ایران و هندوستان از جنبه های نیز اشتراکات بسیاری با هم دارند. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به لحاظ مسولیت وسیعی که دارد با وزارت کشاورزی هندوستان در حوزه امور تعاون پیش نویس تفاهم نامه ای را آماده و برای شما ارسال نموده است . در حوزه مسایل کار پیش نویس یادداشت تفاهمی برای وزارت کار هندوستان ارسال شده است . همجنین در زمینه تامین اجتماعی و بیمه ها نیز پبیش نویس دیگری به وزارت بهداشت و سلامتی هندوستان ارسال شده است . علاوه بر این در زمینه آموزشهای فنی و حرفه ای آماده همکاری با وزارت کار هندوستان می باشیم .
وی تصریح کرد: کشور هندوستان تجربیات خوبی در زمینه های آی تی و آی سی تی دارد که ما مایل به استفاده از این تجربیات برای اشتغال جوانان تحصیل کرده خود می باشیم .
وی افزود: علاوه بر این کشور شما در زمینه اشتغال عمومی معروف به طرح گاندی و کارآفرینی تجربه های خوبی دارد که استفاده از آنها برای کشور من مفید خواهد بود .
دکتر ربیعی همچنین تمایل وزارت خویش را برای سرمایه گذاری مشترک ، صندوق های بازنشستگی با شرکتها و صندوقهای کشور هندوستان در زمینه های حوزه های مختلف نفت ، گاز و پتروشیمی ، حمل و نقل ، توریسم و صنعتی اعلام کرد .
شانکر آگاروال وزیر کار هندوستان نیز با اشاره به اشتراکات فرهنگی دو کشور به موارد همکاری دو وزارت خانه در زمینه توانمند سازی نیروی کار ، ایجاد تامین اجتماعی برای کارگران ، سازماندهی کارگران غیر رسمی و ارایه خدمات بیمه ای به آنها با تمرکز به کارگران ساختمانی اشاره کرد و دیدار نخست وزیر هندوستان از جمهوری اسلامی ایران را شروع خوبی برای گسترش همکاریهای دو کشور در زمینه های مختلف از جمله کار ، تعاون، و تامین اجتماعی دانست و از دکتر ربیعی برای دیدار از کشورش و در راستای گسترش این روابط دعوت نمود .