شنبه, ۰۱ مهر ۱۳۹۶
سه شنبه, 11 خرداد 1395 ساعت 05:02

اوکراین آماده مشارکت در طرح‌های ذخیره‌سازی گاز ایران است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی وزارت نفت معاون اموربین الملل و بازرگانی وزیر نفت از علاقمندی اوکراین برای ذخیره سازی گاز با مشارکت بخش خصوصی در ایران خبر داد.
امیرحسین زمانی نیا پس از دیدار با پاولو کلیمکین، وزیر امور خارجه اوکراین با بیان این که چهار موضوع در این دیدار بررسی شد، افزود: انتقال گاز به اوکراین با خط لوله یا به صورت گاز طبیعی مایع شده (ال ان جی)، ذخیره سازی گاز، تجهیزات نفتی و تشکیل شرکت مشترک، چهار موضوع اصلی مورد مذاکره دو کشور بود.
وی با اشاره به این که شرکتهای اوکراینی تجربه ذخیره سازی گاز را دارند و برای حضور در این بخش ابراز علاقه کردند، یادآور شد: آنها همچنین خواهان سرمایه گذاری برای ذخیره سازی گاز در ایران هستند.
زمانی نیا با بیان این که در این دیدار مقدمات ذخیره سازی گاز بررسی شد و قرار شد مذاکرات کارشناسی در این زمینه ادامه یابد، تصریح کرد: قرار شد کنسرسیومی از شرکتهای اروپایی و بخش خصوصی ایران در زمینه ذخیره سازی گاز طبیعی در ایران مشارکت کنند.
معاون وزیر نفت در امور بین الملل و بازرگانی، محور چهارم مذاکرات را تشکیل شرکت مشترک ایرانی – اوکراینی عنوان کرد و گفت: چگونگی تشکیل شرکت مشترک میان بخشهای خصوصی ایران و اوکراین برای انجام پروژه مشترک نیز بررسی شد.