شنبه, ۲۷ آبان ۱۳۹۶
سه شنبه, 11 خرداد 1395 ساعت 04:53

ایران و لهستان ۳ تفاهم‌نامه اقتصادی امضا کردند

بخش خصوصی ایران و لهستان، سه یادداشت تفاهم در زمینه گسترش همکاری های اقتصادی امضا کردند.
این سه یادداشت تفاهم امروز (دوشنبه) در همایش تجاری دو کشور در هتل سوفیتل ورشو با حضور «پاول چورازی» (PAWEL CHORAZY) معاون وزیر توسعه اقتصادی لهستان، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و همچنین رامین مهمانپرست سفیر کشورمان و هیات ۶۰ نفره اقتصادی اعزامی از ایران، به امضا رسید.
نخستین تفاهم نامه را «محمدرضا انصاری» معاون اتاق ایران و رئیس مدیرکل اتاق بازرگانی داخلی لهستان امضا کردند. علاوه بر این، تفاهم نامه ای میان شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) و مدیرکل اتاق بازرگانی داخلی لهستان امضا شد. تفاهم نامه سوم را نمایندگان «توس شرکت نوین تامین انرژی ایران» و یک شرکت فعال در حوزه انرژی لهستان امضا کردند.
افزایش سطح همکاری های اقتصادی تجاری، اعزام و پذیرش هیات های تجاری، شرکت در نمایشگاه های بین المللی و همچنین ارتقای سطح همکاری بخش های خصوصی دو کشور ایران و لهستان در این تفاهم نامه مورد تاکید قرار گرفت.
بر اساس این گزارش، دیروز(یکشنبه) هیاتی سیاسی – اقتصادی از کشورمان سفر دوره ای خود به چهار کشور اروپایی لهستان، فنلاند، سوئد و لتونی را آغاز کرد و در نخستین ایستگاه، وارد ورشو پایتخت لهستان شد.
در این سفر ۶۰ فعال اقتصادی ایران به سرپرستی محسن جلال پور رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران وزیر امور خارجه کشورمان را همراهی می کنند.
جمهوری لهستان از کشورهای اروپای مرکزی، در سال‌های گذشته رشد اقتصادی خوبی داشته است؛ این کشور در سال ۲۰۰۴ به عضویت اتحادیه اروپا درآمد و عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نیز هست.