جمعه, ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
چهارشنبه, 05 خرداد 1395 ساعت 04:56

ظرفیت تولید برق از ۷۴ هزار مگاوت عبور کرد

به گزارش خبرنگار مهر، با بهره‌برداری از از واحد بخار، نيروگاه سيكل تركيبي چادرملو (سرو) ظرفیت تولید برق ایران در آستانه روزهای پیک مصرف برق از مرز ۷۴ هزار مگاوات عبور کرد.
این واحد جدید نیروگاهی از ظرفیت تولید ۱۶۰ مگاوات برق برخوردار بوده ضمن آنکه پیشتر ۲ واحد گازي هركدام به ظرفيت ۱۶۶ مگاوات، پست ۴۰۰ كيلوولت در مدار بهره برداری قرار گرفته بودند.
علاوه بر این، نيروگاه چادرملو داراي ۲ مخزن ذخیره سازی سوخت مایع هر کدام به ظرفيت ۲۰ هزار مترمكعب و سوخت اصلي آن گاز طبیعی است
همزمان با بهره‌برداری از این واحد جدید نیروگاهی، مصطفی رجبی‌ معاون مدیریت شبکه برق ایران روز گذشته در تشریح مهمترین طرح های آماده بهره برداری نیروگاهی ایران پیش از آغاز پیک مصرف برق تابستانی، گفته بود: نیروگاه‌های تابان ۱ و ۲ یزد و نیروگاه افق ماهشهر هر کدام با ظرفیت ۱۶۲ مگاوات، نیروگاه بخاری سرو در چادرملو با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات، نیروگاه گل‌گهر با ۱۶۶ مگاوات و بهبهان تا پیش از تابستان در مدار بهره برداری قرار می گیرند.
به گزارش مهر، برای تابستان سال‌جاری حتی در صورت بهره‌برداری تمامی واحدهای در دست ساخت نیروگاهی، شبکه برق ایران با کسری حدود ۳۰۰۰ مگاواتی برق روبرو خواهد شد.