یکشنبه, ۰۲ مهر ۱۳۹۶
یکشنبه, 26 ارديبهشت 1395 ساعت 04:50

تولید نفت اویک به بالاترین سطح در ۴ سال گذشته رسید

تولید نفت اویک به دلیل افزایش تولید نفت خام ایران و عراق به مجموع ٣٢ میلیون و ۶٠٠ هزار بشکه در روز رسید که بیشترین سطح در ۴ سال گذشته بوده است.
به گزارش خبر انرژی، موسسه آرگوس مدیا با اشاره به افزایش تولید نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به بیشترین سطح در چهار سال گذشته به دلیل افزایش تولید نفت ایران و عراق به ٣٢ میلیون و ۶٠٠ هزار بشکه در روز رسید، تصریح کرد: در همین حال تولید نفت کشورهای نیجریه، کویت و ونزوئلا در ماه آوریل با کاهش روبرو شده است.
براساس آمار منتشر شده از سوی این موسسه، تولید نفت عراق از چهار میلیون و ٧٠ هزار بشکه در روز در ماه مارس به چهار میلیون و ٣٠٠ هزار بشکه در ماه آوریل رسیده است.
همچنین طی هفته منتهی به دهم مه (٢١ اردیبهشت ماه) تعداد دکلهای حفاری فعال در آمریکا نسبت به هفته پیش از آن با پنج دستگاه کاهش به ۴١۵ دستگاه رسید که ۴٧٩ دستگاه کمتر از سال قبل است.
به گزارش اداره امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، تعداد دکلهای حفاری حفاری فعال در کانادا نیز با یک دستگاه کاهش به ٣۶ دستگاه رسید که ٣٩ دستگاه کمتر از سال گذشته است.
تعداد دکلهای حفاری فعال در دیگر نقاط جهان (به غیر از آمریکا و کانادا) نیز با ٣٩ دستگاه کاهش به ٩۴۶ دستگاه در ماه آوریل رسید.