شنبه, ۰۱ مهر ۱۳۹۶
دوشنبه, 13 ارديبهشت 1395 ساعت 10:51

کره جنوبی در ساخت خطوط لوله صادرات گاز ایران مشارکت می کند

شرکت گاز کره جنوبی در قالب یادداشت تفاهم همکاری با شرکت ملی گاز ایران، مهندسی، اجرا و بهره برداری از خطوط لوله گاز نهم و یازدهم سراسری را در دستور کار قرار می دهد.
مدیر امور بین الملل شرکت ملی گاز ایران در حاشیه امضای تفاهمنامه همکاری با شرکت گاز کره جنوبی (کوگس) به خبرنگار شانا گفت: با توجه به مذاکراتی که طی سه ماه گذشته میان شرکتهای گاز ایران و کره جنوبی انجام شد، زمینه های همکاری مشترک مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس این مذاکرات قرارشد که یک یادداشت تفاهم همکاری بین دو شرکت امضا شود.
عزیزا... رمضانی با بیان این که این یادداشت تفاهم در برگیرنده نکات مهمی است که می تواند شرائط همکاری را تسهیل کند، افزود: از جمله موارد همکاری می توان به مهندسی، اجرا و بهره برداری خطوط لوله گاز نهم و یازدهم سراسری و اجرای خط لوله زیردریایی صادرات گاز به عمان اشاره کرد.
وی با بیان این که شرکت گاز کره جنوبی تجربه بالایی در زمینه اجرای خطوط لوله سراسری دارد، ادامه داد: این تفاهمنامه همکاری، حوزه های مینی ال ان جی، ال ان جی، سی ان جی و تحقیق و توسعه را نیز شامل می شود.
به گفته مدیر امور بین الملل شرکت ملی گاز ایران، زمینه مناسبی برای همکاری با شرکت گاز کره جنوبی در حوزه بهینه سازی مصرف انرژی در ایستگاههای تقویت فشار گاز، پالایشگاهها و دیگر تاسیسات شرکت ملی گاز ایران وجود دارد.
وی با بیان این که امضای یادداشت تفاهم مقدمه ای است برای مذاکرات جدی تر بین دو شرکت، تاکید کرد: در قالب این تفاهمنامه پیش بینی شده است که کارگروههای مشترکی تشکیل و با برگزاری جلسه های کارشناسی، زمینه هایی که قابلیت تبدیل به قرارداد و همکاری بیشتر را دارند بررسی شوند.
رمضانی یادآور شد: مدت زمان این تفاهمنامه یک سال است که در صورت رضایت دو طرف قابل تمدید خواهد بود.