جمعه, ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
چهارشنبه, 08 ارديبهشت 1395 ساعت 06:15

دنا گاز امارات خواستار مذاکره مجدد با ایران بر سر کرسنت شد

شرکت اماراتی دنا گاز از آمادگی خود برای مذاکرات جدید با ایران بر سر پرونده کرسنت خبر داد و در عین حال تاکید کرد جریان داوری بین المللی در مورد این پرونده ادامه خواهد یافت.
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، مدیرعامل شرکت اماراتی دنا گاز گفت این شرکت نتوانسته است به توافق قابل قبولی با ایران بر سر واردات گاز از این کشور دست یابد.
پاتریک آلمن در ادامه گفت: جریان داوری بین المللی در مورد این پرونده ادامه خواهد یافت.
وی که در جمع خبرنگاران سخن می گفت افزود: البته دنا گاز حاضر به انجام مذاکرات بیشتر با ایران است که همچنین خواستار حل و فصل موضوع است.
به گزارش تسنیم، شرکت کرسنت پترولیوم وابسته به شرکت اماراتی دنا گاز در سال 2001 قراردادی 25 ساله برای خرید گاز از ایران امضا کرد. مقامات ایرانی با اشاره به قیمت پایین گاز فروخته شده ایران به امارات از فساد و رشوه خواری در این قرارداد خبر داده و اجرای آن را متوقف کردند.
شرکت اماراتی دنا گاز که سابقه سیاهی در این زمینه دارد و پرونده های مشابهی را در مصر و کردستان عراق گشوده است علیه ایران به داوری بین المللی شکایت کرد. این شکایت در مرحله نخست به صدور حکم علیه ایران منجر شده که ایران به آن اعتراض کرده و در جریان رسیدگی قرار دارد.